Jak nastavit spořič obrazovky ve Windows 10

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 21

 1. Jan Novák napsal:

  S novou (velkou – květen 2017) aktualizací se šetřič přesunul z nastavení “Motivy” do nastavení “Zamykací obrazovka”.

 2. Roman Dočekal napsal:

  Dík za upozornění o přesunutí nastavení spořiče obrazovky.Včera po aktualizaci Win jsem hledal jak de..l .Dík

 3. Voky napsal:

  V tomhle teda zlaté Win 7. Přejmenovat spořič na šetřič podle mě není úplně šťastné. Přesun do obrazovky je dle mě taky nesmyslný, ale narozdíl od přejmenování to může mít důvod. Díky za návod, jinak bych to ve Win 10 asi nenašel.

 4. Tom napsal:

  😀 díky – v motivech bych to nehledal… je to stejné jako šablony ve wordu, také zmizely do motivů – v Microsoftu si motivy nějak moc oblíbili

 5. X napsal:

  díky pomohlo

 6. Miloš napsal:

  Tak mě od nedávné doby šetřič VŮBEC NEJDE. Co s tím?

  • Tomáš Beck napsal:

   Dobrý den, abych pravdu řek, s tím jsem se ještě neshledal. Se šetřičem nemám žádné problémy. Co přesně Vám nejde?

 7. Akjaj napsal:

  Ahoj, jsem technický analfabet. Návod je však luxusní, přesto mi můj problém nepomohl odstranit. Šla jsem krok po kroku, avšak jen proto, abych se dostala k informaci, že šetřič obrazovky nelze spustit, neboť vyžaduje novější grafickou kartu kompatibilní s technologií Direct3D. Tudíž jsem pochopila, že v mém případě spořič nastavit ani nepůjde. Je to tak? Ptám se však proč? Ntb jsem kupovala již s windowsy, tak jsem předpokládala, že si vše v ntb bude sobě vyhovovat… Za odpověď či případnou radu díky!

  • Tomáš Beck napsal:

   Dobrý den, omlouvám se, že reaguji až nyní, ale mám vážný nedostatek času. Grafická karta má určitá specifika a pokud se jedná o starší grafiku, je dost možné, že nesplňuje požadovaná specifika pro šetřič. Zkuste si nainstalovat nejnovější ovladače grafické karty.

 8. Hájek Jiří napsal:

  Tak já jsem asi blbec, ale já tam žádné “nastavení motivu” nemám……

  • Tomáš Beck napsal:

   Zkuste napsat do vyhledávání (lupa na spodní liště ve windows) “změnit šetřič obrazovky”.

 9. Nessa napsal:

  Nepomohlo, žádné nastavení se nezobrazilo. Ale že už mě to nadzvedlo, zadala jsem do chlívku s lupou (mimochodem úplně nahoře vlevo) nové heslo ŠETŘIČ a hle – nové okno a postup jako obvykle. PFky od přátel už mě povzbuzují v procesu. Sláva.

 10. Bettyna napsal:

  Před nastaveným zapnutím spořiče se ale ukáže černá obrazovka- na několi minut, teprve potom začne spořič promítat nastavené obrázky. Jak se té černé mrchy zbavit ??

  • Tomáš Beck napsal:

   Zkuste se podívat při nastavování spořiče (šetřiče) obrazovky na “Změna nastavení napájení”, nachází se hned pod nastavením času šetřiče, zadejte si tam všude na nikdy.

 11. černá obrazovka napsal:

  Šetřič(spořič)správně nastaven a pracuje. Před zapnutím ale dlouho černá obrazovka ! -která nejde odstranit. Zlatá W7 ! Přeci chceme hned obraz a ne černou obrazovku. Pitomá W10

 12. Franta napsal:

  Mám fungl nový notas s W10, ale podle popisu nemám po kliknutí na monitor MOTIV, ale jen hledání nových motivů a přejde to do netu. Ale dík za snahu, asi jsem tupější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *